Strefa Dzieci

*Książki na wakacje & Kolorowe kanapeczki *

* Lektury na wakacje dla naszych milusińskich *

Przedszkole Jak u Mamy poleca:

"KICIA KOCIA"

Autor:  Anita Głowińska

Kicia Kocia" to seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych.Opowiada o rezulutnej kotce i jej przyjaciołach. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko okrywa świat i uczy się poruszać w codziennym życiu.

"AFRYKA KAZIKA"

Autor: Łukasz Wierzbicki

"Afryka Kazika" to książka o miłości do  ludzi i  zwierząt, o dobroci i życzliwości, które zasiane hojną reką powrócą w trudnych chwilach. Kazimierz Nowak w tej książce to  przede wszystkim  człowiek wiecznie zaciekawiony,  przyglądający się z wielką uwagą przyrodzie, światu i ludziom.

"MACHINĄ PRZEZ CHINY"

Autor: Łukasz Wierzbicki

"Machiną przez Chiny" to kolejna powieść przygodowa oparta na prawdziwej historii. Halina i Stach to para nieco szalonych podróżników. Postanawiają wyruszyć motocyklem do Chin. Na szlaku, pośród azjatyckich pustyń i dżungli, czeka na nich cała masa zdumiewających przygód.

"BAJKI Z ZIELONEGO LASU"

Autor: Piotr Rubik

W swojej książce Piotr Rubik zabierze Was w magiczną, pełną przygód, a jednocześnie kształcącą podróż po "Zielonym Lesie". Podążając za Helenką ,jej przyjaciółmi kameleonem Guciem i Alicją, dzieci poznają nie tylko świat zwierząt, ale również nauczą się wrażliwości i zobaczą, jak łatwo jest rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie grono oddanych przyjaciół.Śledzenie losów sympatycznych bohaterów,a także spora doza dobrego humoru sprawią, że Wasze pociechy w łatwy przyjazny sposób przyswoją sobie wiele rodzinnych wartości, takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność i zaufanie.

"PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK"

Autor:  Maria Kownacka

Plastuś to mały ludzik z plasteliny bardzo popularny wśród dzieci. Doskonale przekazuje pierwsze doświadczenia i wzruszenia ze szkolnego życia. Co więcej plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepszą lekturę dla pierwszoklasisty!

Horror! czyli skąd się biorą dzieci- Grzegorz Kasdepke-

Pani Miłka połknęła dziecko! I wcale się z tym nie kryje! Na przedszkolaki pada blady strach. Kto będzie następny? Rezolutny Bodzio, Rozalka czy też Grześ? Na wszelki wypadek najlepiej ukryć się w toalecie? albo w szatni? albo w gabinecie pani dyrektor... A jeśli ona jest w zmowie z panią Miłką? Trzeba natychmiast zadzwonić na policję! Przedszkolaki przeżyją prawdziwy horror, zanim odkryją, skąd się biorą dzieci... "Z satysfakcją przeczytałam tę książkę. Jest napisana sprawnie i dowcipnie. Problem narodzin omawia rzeczowo, prosto i zrozumiale. Bez nadmiaru informacji, ale też bez rumieńców zawstydzenia. Za to z wdziękiem i dużą dozą ciepła. Tytułowy horror rozgrywa się w dziecięcej wyobraźni, za pożywkę mając wyrywkowe informacje, zastępujące rzetelną wiedzę. Myślę, że książka niesie ważne przesłanie i dla małych, i dla dużych czytelników. Nie tylko odnośnie do problemu narodzin, lecz także dziecięcych lęków. Gorąco polecam wszystkim rodzicom". Dagna Ślepowrońska, psycholog.

"POCZYTAJ MI MAMO"

Poczytaj mi mamo cz.I i II- Czy pamiętasz niebieską dziewczynkę wykradająca się nocą z obrazka? A Jeża Kolczatka, który znalazł dom na zimę w berberysie, i przygody kota Filemona mającego kłopoty ze snem?

Te obrazy nigdy nie opuściły naszej wyobraźni. Z okazji dziewięćdziesięciolecia "Naszej Księgarni" wydawnictwo postanowiło zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii "Poczytaj mi, mamo". Opublikowane zostały w niezmienionej szacie graficznej - bajkom wielkich pisarzy znów, jak kiedyś, towarzyszą prace wybitnych plastyków. (merlin.pl)

"Z KOSZYKA OGRODNIKA"

Autor:  Zofia Poletyło

Z koszyka ogrodnika- Zofia Poletyło. W każdej bajce bywa ziarnko prawdy. Bohaterowie tej bajki, a są nimi głównie owoce i warzywa, nie tylko bawią dzieci swoimi przygodami zamkniętymi w krótkie wiersze, ale uzupełniają dziecięcą wiedzę. Pomagają w tym piękne ilustracje znanej malarki i ilustratorki Małgorzaty Pęcherskiej-Chełkowskiej.(empik.pl)

* Kolorowe kanapeczki- atrakcyjne=smaczne :) *

Sowa- Potrzebujesz: oliwki czarne (2-3 sztuki), jedno jajo na twardo, plasterek mortadeli, świeży ogórek, kukurydzę, masło i okrągłą bułkę- kajzerkę, plasterek marchewki lub kawałek czerwonej papryki.

Biedroneczki- pomidor koktailowy,kromka pieczywa tostowego pełnoziarnistego, plasterek zółtego sera, koperek, czarne oliwki, sałata

Komórki- Ogórek zielony, papryka czerwona, kromki chleba tostowego pełnoziarnistego przegrojone na pół, kiełbasa salami.

Kromka pieczywa, koperek, plaster żółtego sera, ogórek świeży, winogorno ciemne, papryka czerwona.

Lody- pieczywo tostowe pełnoziarniste, pokrojone po przekątnej (na trójkąty), ser żółty, salami, pomidorki koktailowe, ogórek świeży.